Cyklo+běžky

Cyklotrasy a běžkařské trasy

Běžecké trasy

Krušnohorské běžecké stopy jsou jedinečné v evropském měřítku, je zde přes 200 km upravovaných běžeckých tras na náhorní rovině Krušných hor v nadmořských výškách 900 – 1000 m.n.m. Běžecké trasy jsou upravovány rolbou se dvěma stopami na klasiku, a tam kde to šířka cesty dovolí, je i pruh na bruslení. Běžecké trasy jsou propojeny do okruhů, a ty jsou navázány na obdobně rozsáhlou síť tras na Německé straně Krušných hor. Krušné hory jsou přeshraničním běžkařským rájem.

Doporučujeme Vám následující běžecké výlety:

Z Horní Blatné přes Spáleniště k maringotce

V níže zobrazené mapě můžete sledovat aktuální stav běžeckých stop. Bezprostředně po projetí rolby se upravená trasa zobrazí zeleně, jak trasa postupně stárne mění se také její barva, přes odstíny žluté až do červené. Tento systém umožňuje plánování běžeckých výletů po nejčerstvějších běžeckých stopách.

Upravenost běžeckých tras můžete sledovat zde:


Cyklotrasy


Střední Krušnohoří je protkáno sítí cyklistických turistických tras, po kterých můžete bez veliké námahy projíždět touto krásnou, melancholicky zádumčivou  krajinou.

V mapě jsou cyklotrasy znázorněny fialovou liniovou značkou s přidaným číslem nebo symbolem. V Čechách jsou v terénu značeny žlutou plechovou tabulkou s číslem a piktogramem bicyklu. Německé cyklotrasy jsou značeny bílou tabulkou se zelenou šipkou a piktogramem bicyklu. Síť krušnohorských cyklotras je propojena přes státní hranici s německou cyklistickou sítí. Na německé straně je tato rozsáhlá přeshraniční síť cyklistických tras a stezek nazývána Miriquidi Bike Arena. Jedinečnost krušnohorských cyklotras uchvátila i bývalého cyklistického závodníka Axela Staudera, který se chystá krušnohorské cyklotrasy propagovat ve svém projektu Stoneman Erzgebirge.

blatenskyprikop cesta cyklotrasy cyklotrasy2 dovolena heinrichstein heinrichstein4 horniblatna horniblatna2 horniblatna2 horniblatna4 hrebeny

Doporučujeme Vám následující cyklistické výlety

Horní Blatná – Cínový důl 
Z Horní Blatné údolím Černé
Z Horní Blatné kolem Vlčince
Z Horní Blatné na Plešivec a kolem Mrtvého rybníka zpět
Z Horní Blatné kolem Zlatého Kopce
Kolem Horní Blatné na odpoledne
Krušnohorské kolečko